Meghan Markle është një mjeshtre në kuzhinë dhe në një intervistë për Variety ajo zbuloi se cila është pjata e saj e preferuar. “Bëj një salcë bolognese shumë të mirë”, ka thënë dukesha e Sussex-it për revistën, duke zbuluar pasionet e saj të fshehta. Ajo dhe Princi Harry janë shumë të dashur me kuzhinën italiane dhe shpesh në Kaliforni zgjedhin restorante me tre ngjyra për darkat e tyre romantike.

Pasionet e Meghan Markle

E intervistuar nga Variety, Meghan Markle zbuloi disa nga pasionet e saj, nga Beetle te komeditë romantike. Asaj gjithashtu i pëlqen të gatuajë dhe ragu-ja është një nga pjatat e saj më të suksesshme. Në të kaluarën ai ka rrëfyer për revistën Delish se pjata e saj e preferuar janë spageti me një version të lehtë të salcës së kungujve të njomë Bolonjeze (por pa mish dhe pa parmixhan).

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Meghan Markle e kishte bërë të njohur prej disa kohësh pasionin e saj për gatimin. Për të festuar fejesën me Princin Harry, ajo kishte përgatitur pulën e pjekur të Ina Garten, autores së famshme amerikane të librave të gatimit. Ajo tregoi se zakonisht gatuan për familjen, madje edhe për festën e parë të ditëlindjes së Archie-t, pranë pishinës në kopshtin Montecito, është kujdesur personalisht për bufenë e shëndetshme. Ajo ishte gjithashtu kumbare dhe promotore e “Together: Our Community Cookbook”, një libër gatimi multietnik i botuar për bamirësi, i cili bashkon pjatat dhe historitë e jetës së grave të përfshira në zjarrin e Grenfell Tower në Londër.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb