TIRANE

Gjykata e Krimeve të Rënda ka marrë vendim për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Kjo gjykatë mori vendimin për Tahirin, duke e dënuar 5 vjet, por për shkak të gjykimit të shkurtuar do të dënohet 3.4 vjet. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, Tahiri do të dënohet me shërbim prove dhe nuk duhet të bëjë më tjetër vepër penale.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “Balkanweb” se janë dashur më shumë se 10 orëve të merret vendimi. Gjykata ka rrëzuar 3 akuzat. Tahiri është dënuar 5 vjet burg.

Ai dënohet 3.4 vite burg. Saimir Tahiri nuk do të bëjë asnjë ditë burg me kushtin që të mos kryej asnjë vepër tjetër penale. Tahiri për tre vjet që do të jetë në shërbim prove nuk ka të drejtë të zgjidhet. Njësoj janë dënuar edhe ish-policët”, tha Tahiri.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: