Një 28-vjeçar me origjinë shqiptare u dënua në mungesë nga Gjykata e Kundërvajtjes tregtare e Volos pasi i përkiste një rrjeti trafiku emigrantësh, i cili mashtronte edhe kompanitë e makinave me qira në Skiathos. Ai mori me qira tre makina nga tre kompani të ndryshme për të kaluar pushimet e tij në ishull dhe makinat u gjetën në kufi. Nga hetimet rezultoi se ato ishin përdorur për trafikun e emigrantëve dhe pronarët e tyre rrezikonin deri në zbardhjen e rastit.

28-vjeçari ishte personi kryesor si në marrjen me qira të mjeteve që transportonin emigrantët, ashtu edhe në itinerarin që do të ndjekin për të kaluar nga Turqia në Greqi. Ai u dënua në mungesë me 3 vjet pa lirim me kusht.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb