Është botuar libri me poezi i Jorgo Papingjit që poeti e la në dorëshkrim kur u nda nga jeta. Promovimi i tij u bë në Tiranë me pjesëmarrjen e familjarëve, miqve e artistëve me të cilët ai bashkëpunoi.

Papingji u nda nga jeta pak kohë më parë pas një sëmundjeje të rëndë duke lënë pas një krijimtari të gjerë në poezi e tekste këngësh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb