Mes sulmeve ajrore në Kiev, banorët janë strehuar në stacionet e metrosë nëntokësore të qytetit.

Trenat kanë mbetur të hapur dhe në platformat e tyre për të akomoduar njerëzit. Ata kanë përdorur aplikacionin Telegram për të komunikuar me botën e jashtme.

Pak orë më parë një grup i hapur në Telegram raportoi se një grua kishte sjellë në jetë fëmijën e saj në metro.

Dd252855 07e3 4361 90be 9ba90534efdd

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb