Argjentina mundi 2-0 Kanadanë në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës, takim ky i luajtur mbrëmë. Pas sfidës foli ylli argjentinas Messi, i cili preku edhe temën e tërheqjes nga futbolli.

“Po, jam i vetëdijshëm që këto janë betejat e mia të fundit, por po i shijoj të gjitha në maksimum. Kualifikimi në një finale të re nuk ishte i lehtë. Duhet ta shijojmë këtë, të shijojmë çdo moment” – tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb