Paris Saint-Germain i Lionel Messit është planifikuar të udhëtojë në Arabinë Saudite për një miqësore që do të zhvillohet më 19 janar kundër një ekipi të kombinuar nga skuadrat Al Hilal dhe Al Nassr, të cilët njoftuan nënshkrimin e Cristiano Ronaldos të premten.

Nëse ndeshja konfirmohet dhe të dy lojtarët thirren për të marrë pjesë, mund të jetë një nga shanset e fundit për të parë dy yjet duke luajtur kundër njëri-tjetrit përpara se të tërhiqen.

Lajmi është konfirmuar nga gazetari Achraf Ben Ayad. Kjo ndeshje do të zhvillohej në fillim të vitit 2022, por u anulua për shkak të pandemisë. Të dy yjet morën pjesë në Kupën e Botës 2022, me Argjentinën që mori trofeun. Ndërkohë, Ronaldo u nda nga Manchester United.

Ylli portugez goditi trajnerin Erik ten Hag dhe pronarët e klubit vetëm pak ditë para se kontrata e tij të ndërpritej me pëlqim të dyanshëm. Ronaldo pranoi të bashkohej me Al Nassr për t’u bërë lojtari më i paguar në botë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb