PORTUGALI

Një meteor besohet se është parë nga banorët në të gjithë Portugalinë dhe në Spanjë mbrëmjen e së shtunës (18.5.2024), një fenomen i kapur në dhjetëra video dhe foto të postuara në rrjetet sociale.

Në mediat sociale janë publikuar video dhe foto të një objekti gjigant me shkëlqim blu që ndriçon qiellin, i cili besohet se është një meteor i vërejtur në Portugali dhe Spanjë

Papritur, mijëra njerëz panë një rruzull të ndezur që kalonte qiellin dhe e ndezi atë.

Për momentin, nuk është konfirmuar nëse ka goditur sipërfaqen e Tokës, megjithatë disa raporte thonë se mund të ketë rënë pranë qytetit të Castro Daire, shkroi Rugg. Raporte të tjera thonë se ishte më afër Pinheiro në Portugali.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: