Kryeinspektorja për shëndetin në Tiranë, Areti Beruka, është infektuar me koronavirus.

Mësohet se Beruka ka marrë përgjigjen e tamponit dhe është karantinuar në shtëpinë e saj.

Kryeinspektorja për shëndetin në Tiranë disa muaj më parë, në 26 shkurt, u lakua në media dhe rrjetet sociale pas deklaratës së saj se “Ndoshta me profesionin por edhe me karakterin.

Por ta them personale, jo profesionale mezi e pres rastin e parë në fakt, unë si mjek” tha ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb