Gjermanët e paguan shumë ish-Zonjën e Parë të SHBA-së, Michelle Obama, për fjalimin e saj, që zgjati vetëm një orë, në një ekspozitë mbi Teknologjinë e mbajtur dje në Mynih.

Michelle do të marrë një çek prej 700,000 euro për një fjalim me titull: “Diversiteti dhe Përfshirja”, shkruan shtypi britanik.

“Michelle Obama u paraqit dje në ekspozitën e teknologjisë “Bits & Pretzels Founder Festival” që mbahet çdo vit në Mynih”, tha gazeta britanike “Daily Mail”.

Katër vjet më parë, në të njëjtën ekspozitë në Mynih, edhe bashkëshorti i saj kishte mbajtur një fjalim, tha botimi.

Gruaja 59-vjeçare e Barack Obamës mori në shtëpi një çek për shumën jo të parëndësishme për fjalimin e saj në një konferencë të mbajtur në margjinat e festivalit vjetor të birrës Oktoberfest, thanë dy burime të cituara nga organizatorët e konferencës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: