Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ka zhvilluar një takim me homologen  homologen Donika Gërvalla – Schwarc, në pikën kufitare të Motrinës.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministri Hasani, përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Më tej ai shkruan se ndalesa e parë është Kosova për të vijuar me Maqedoninë e Veriut e Malin e Zi

“Në pikën kufitare të Morinës, me miken dhe homologen Donika Gërvalla – Schëarc, në nisje të turit 3 ditor në rajon. Ndalesa e parë Kosova për të vijuar me Maqedoninë e Veriut e Malin e Zi.”, shkruan Hasani në Facebook.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb