Hetimet e policisë gjermane vazhdojnë pas gjetjes së trupit të 27-vjeçarit Alonso Hysneli alias Reols Hysneli nga Burreli në 25 nëntor në Holstentherme në Kaltenkirchen. Është ende e paqartë se ku u qëllua 27-vjeçari.

“Nuk kemi ende ndonjë lajm”, tha një zëdhënëse e policisë. Kjo do të thotë se hetuesit janë përballur me një situatë të pazakontë: ata e dinë vendndodhjen e një njeriu që u vra. Autori i dyshuar është vetëm 17 vjeç dhe është në pritje të gjykimit në paraburgim, por ende nuk dihet vendi i krimit.

Deri më tani, policia supozon se 27-vjeçari është qëlluar me armë zjarri në zonën Uetersen në lagjen Pinneberg në fillim të javës së kaluar. Zëdhënësja e policisë nuk ka dashur të thotë nëse 17-vjeçari ka komentuar krimin. Ai thuhet se ka raportuar në policinë në Pinneberg me një avokat më 24 nëntor dhe i ka çuar oficerët te trupi në Kaltenkirchen. Policia e gjeti të vdekurin të varur në një gardh.

Gjithashtu mbetet e paqartë se ku ndodhet arma e zjarrit. Pasi u zbulua trupi, oficerët e policisë kontrolluan vendin në Kaltenkirchen dhe zonën përreth. Zëdhënësja e policisë tha se sendet janë sekuestruar, pa dhënë detaje.

Viktima është nga Shqipëria, i njohur për policinë dhe nuk ka adresë fikse. 17-vjeçari flet shqip. Ai akuzohet për vrasje nga pakujdesia. Kryetari i bashkisë së Kaltenkirchen Hanno Krause shprehu tmerrin e tij për krimin. “Unë kurrë nuk do ta kuptoj se si një person mund të vrasë një tjetër,” tha ai. Një krim i tillë është i paimagjinueshëm. Ai ka shprehur ngushëllimet për të afërmit e të vrari dhe ka kërkuar që autori të dënohet.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: