Hapja e kufijve emergjente për zhvillimin e turizmit.

Pandemia ka vendosur rregulla të reja në cdo sektor dhe këtyre rregullave nuk i kanë shpëtuar as plazhet. Ndonëse nuk ka një datë zyrtare se kur do të çelet sezoni turistik, strukturat hoteliere po vijonë nga puna, për të pritur pushuesit e parë. Sipas aktorëve të tregut, turizmi është sektori me nevoja më urgjente dhe i vetmi që mund t’i japë frymëmarrje ekonomisë pas daljes nga gjendja e fatkeqësisë natyrore. Sipas drejtoreshës së turizmit znj.Rovena Mocka, vijojnë diskutimet me rajonin për një hapje të koordinuar të kufirit tokësor.

Rivieria shqiptare tërheq investitorët e huaj
Tregu imobiliar edhe në kohë pandemie nuk ka njohur frenim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb