Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin ne Apelit që i dha vulën e PD ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ai deklaroi se mori fund odiseja e manipulimit dhe kapjes së drejtësisë, me synim shkatërrimin e pluralizmit politik në ven dhe PD si partia që e solli pluralizmin në vend.

Në konferencën e tij për mediat, Meta shtoi se vula u mor nga kthetrat kriminale dhe iu rikthye demokratëve.

“Përshëndes vendimin që rikthen vulën te demokratët dhe demokratet dhe e heq nga kthetrat kriminale të Ramës.
Ka kaluar një kohë e gjatë nga vendimi legjitim i gjyqtarit i cili mori pikërisht këtë vendim në përputhej me ligjin. Ka qenë një odise e tërë tjetërsimi e manipulimi, kapje në të gjithë nivelet e drejtësisë. U demonstruar për të shkatërruar pluralizmin dhe PD si forca e parë që solli pluralizmin”, tha Meta.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: