Ministri i Jashtëm i Greqisë ka thënë se është e papranueshme që grupi i Hezbollahut në Liban të kërcënojë Republikën e Qipros.

Giorgos Gerapetritis kujtoi se Qiproja është anëtare e Bashkimit Evropian.

Shefi i Hezbollahut, Hassan Nasrallah, javën e kaluar kërcënoi se do të sulmonte Qipron, duke paralajmëruar qeverinë atje që të mos hapte aeroportet dhe bazat e saj për Izraelin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: