Ylli i filmit Wonder Woman, Lynda Carter është 70-vjeçe, por ajo është dukur shumë më e re gjatë një paraqitje me një minifund teksa ka treguar se çka e
shkaktoi vdekjen e Robert Altman, vitin e kaluar, në moshën 73 vjeçare

Lynda Carter ka treguar se ende duket e re, teksa ka pozuar me një fustan ngjyrë ari këtë vikend.
Veterania 70 vjeçare e filmit Wonfer Woman e ka ruajtur rinin e saj, kurse nuk frikësohet që të tregojë këmbët e saj, pavarësisht moshës.

Ajo këtë paraqitje e bëri teksa ishte në ndarjen e çmimeve T Gen, e ku ajo u shpërblye për avokimin e saj në programin e “City of Hope”. Asaj i është dhënë çmimi për “lidership”.

Vitin e kaluar ajo humbi burrin e saj, biznesmenin Robert Altman, i cili vdiq në moshën 73 vjeçare.

Ylli tha në një postim në Instagram se për çfarë arsye kishte vdekur ai. Vitin e kaluar, tha ajo, ai vdiq nga kanceri por në këtë postim ajo ishte më
specifike.

Carter tha se Altman vdiq nga Myelofibrosis, një tip i pazakonshëm kanceri i eshtrave që nuk lejon prodhimin normal të qelizave të gjakut nga trupi.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb