Moska deklaron se sistemet e mbrojtjes ajrore shkatërruan 25 raketa Vampire të lëshuara nga forcat ukrainase mbi rajonin Belgorod të Rusisë sonte.

Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve Tass, duke cituar Ministrinë e Mbrojtjes.

Mediat ukrainase citojnë guvernatorin e rajonit Vyacheslav Gladkov, sipas të cilit ka pasur dëme të konsiderueshme, ndërsa raportohet për një të lënduar. Kujtojmë se Rusia ka nisur një operacion pushtimi në Ukrainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: