Forcat e armatosura ruse sulmuan një objekt ushtarak të Gardës Kombëtare të Ukrainës në Dnipropetrovsk në orët e para të mëngjesit.

Këtë e raporton Ria Novosti, duke cituar koordinatorin ushtarak lokal. Nga ana e tij, guvernatori rajonal ukrainas Sergei Lysak konfirmon sulmin, por raporton se ndërtesat e banimit dhe strukturat civile janë goditur.

Zjarri kundërajror rrëzoi dy raketa dhe mbeturinat plagosën disa civilë, përfshirë një foshnjë një muajshe.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: