Ka përfunduar Operacioni kundër terrorizmit në Dagestan, bën të ditur qendra e informacionit e Komitetit Kombëtar të Antiterrorizmit rus (NAC) e cituar nga agjencia Tass.

“Në lidhje me eliminimin e kërcënimeve për jetën dhe shëndetin e qytetarëve, u mor vendimi për përfundimin e operacionit antiterrorist” këtë mëngjes, thanë autoritetet. “Regjimi ligjor i operacionit anti-terrorist brenda kufijve administrativë të Makhachkala dhe Derbent të Republikës së Dagestanit është anuluar”, thuhet në mesazh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb