Kryepeshkopi Anastas drejton meshën e Krishtlindjes në Katedralen ”Ngjallja e Krishtit”. Vetëm një muaj më parë Kryepeshkopi u infektua nga COVID-19, madje gjendja e tij u rëndua duke u shtruar në spital në Athinë, por ai e mposhti virusin.

Edhe këti Krishtlindje e gjetën Kryepeshkopin në Shqipëri për të drejtuar meshën e rëndësishme të Krishtlindjeve në Tiranë.

Kjo meshë mbahet me pjesëmarrje të vogël të besimtarëve ortodokse duke respektuar protokollet e sigurisë.

Bie në sy se edhe pse është shëruar nga COVID-19, Kryepeshkopi Anastas bashkë me gjithë përfaqësuesit ortodokse nuk e heqin maskën për asnjë moment.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb