Valentino Murataj, lojtari i Partizanit iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve para finales së “Final Four” ndaj Egnatias.

“Egnatia është skuadër e fortë dhe shembullore, por nga 4 përballjet në kampionat ne kemi humbur vetëm 1. Kemi fituar në finalen e Superkupës dhe kjo na motivon.Entuziazmi te Partizani: “Atmosfera është shumë e mirë. Jemi futbollistë që kemi fituar dy trofe bashkë. E kemi përgatitur këtë sfidë si një ndeshje derbi dhe shpresojmë ta fitojmë në këtë finale.  Ne kemi fituar 2 trofe dhe kemi shkuar deri në “Play-Off” në Ligën e Konferencës. Kemi një motiv ekstra që të fitojmë titullin e dytë rresht.”

Mesazhi për tifozët e kuq: “Tifozët janë lojtari ynë i 12-të dhe kam besim që nesër nuk do të mungojnë. U bëj thirrje që të jenë të shumtë për të festuar titullin e dytë rresht. Shpresoj që do t’ia dalim me sukses”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb