“Birra Korça”, birra më e mirë shqiptare ka shoqëruar festën e birrës të zhvilluar në Korçë. Sot kur është edhe nata e fundit e festës së birrës, nuk do të mungojë muzika.

Dy vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi Prifti në një intervistë për “Neës24”, u shprehën se sonte nuk do të mungojë muzika e mirë dhe birra më e mirë, “Birra Korça”.

Mijëra vizitorë kanë zgjedhur festën e birrës, duke e shijuar me “Birrën Korça”.

Sonte në skenë do të ngjiten këngëtaret e mirënjohur vëllezërit Endri dhe Stefi Prifti, Keti Garbi dhe Dimitrios Schoinas.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb