ARRSH bën me dije se të gjitha akset kombëtare të Shqipërisë janë të qarkullueshme pasi gjatë natës nuk ka pasur reshje bore.
Ditën e djeshme disa rajone të Shqipërisë si Juglindja, Veriu dhe Verilindja apo dhe Dajti në Tiranë janë përfshirë në bora dhe ka pasur probleme me disa akse por sot jo.
Në njoftimin zyrtar thuhet se përdoruesit e automjeteve duhet të bëjnë kujdes me lëvizjet dhe të respektojnë sinjalistikën pasi gjatë natës ka pasur dhe temperaturë të ulët.

 

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

NJOFTIMI I ARRSH

?Gjatë natës së djeshme moti ka qenë i kthjellët, pa reshje dhe me temperaturë të ulët.
? Kontraktorët kanë punuar për shpërndarjen e kripës në segmentet ku ka ngrica ? dhe po mbajnë në monitorim të vazhdueshëm situatën.
​?Në të gjitha akset kombëtare qarkullimi vazhdon normalisht ?
⚠️Rekomandohen përdoruesit e rrugës ? të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe udhëzimet e Policisë Rrugore?‍♂️
#RrugëtKombëtare
#PërShqipërinëQëDuam

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb