Deri në vitin 2050 rreth tre e katërta e popullsisë së botës do të jetojë në qytete shkruan “National Geographic”. Deri atëherë qytetet do të jenë më të dendura, më të larta dhe më të mençura.

Rreth 4 mijë imazhe që shfaqin qytetet e vjetra dhe të reja shfaqin vizionin e së ardhmes. Drejtoresha e Fotografisë në National Geographic ka bërë përzgjedhjen e disa nga fotografive më kreative të qyteteve.

Kjo ishte pjesë e fushatës “Your Shot”, e cila është pjesë e veçantë e serisë që hulumton çështjet e energjisë.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb