Chelsea ndërpreu bashkëpunimin me trajnerin Pochettino, në fund të këtij sezoni. Tekniku i njohur falënderoi klubin për mundësinë e dhënë, ndërsa i uroi më të mirat.

“Falënderoj pronarët e Chelseat dhe drejtuesit sportivë për mundësinë që m’u dha të isha pjesë e historisë së këtij klubi futbolli. Klubi tashmë është i pozicionuar mirë që të vazhdojë të ecë përpara në Premier Ligë dhe në Europë në vitet në vijim” – tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb