SHBA- Është ndarë nga jeta në moshën 109-vjeçare Baba Arshi Bazaj. Ai ka drejtuar deri më tani të vetmen Teqe bektashiane në Detroit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në përcjelljen e tij për në banesën e fundit do të marrë pjesë Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: