Reperi dhe producenti i njohur, Dr. Dre, u nderua zyrtarisht me yllin e tij në Hollywood Walk of Fame. Dr. Dre u njoh gjatë një ceremonie të martën në mëngjes në 6840 Hollywood Blvd. Atij iu bashkuan anëtarët e familjes mbretërore të repit Snoop Dogg, manjati i muzikës Jimmy Iovine dhe drejtuesi i radios Big Boy.
Dr. Dre mori yllin e 2775-të në Hollywood Walk of Fame. Ylli i tij është për kategorinë e regjistrimeve.

Kur Snoop u ngjit në podium, ai tha. “Dua të më falënderojë”, duke qeshur bashkë me turmën. Ai falënderoi për punën me Dr. Dre që në vitet ’90. Në “Hollywood Walk of Fame” ka tashmë një yll të Dr. Dre, Snoop Dogg e përcaktoi si “mësuesin tim, mentorin, vëllanë, kujdestarin, mbrojtësin dhe më e rëndësishmja, një mik të mirë”.

Snoop gjithashtu recitoi ato që dukej të ishin tekste të porositura që ai i hartoi vetëm për këtë rast. Ai e përshkroi marrëdhënien e tyre ndër vite “nga Long Beach në Compton”. Reperi falënderoi Dr. Dre që gjithmonë e ka shtyrë të jetë i shkëlqyer me mendësinë e tij “perfeksioniste”, duke e quajtur partneritetin e tyre “legjendar”. “Ti gjithmonë nxjerr në pah më të mirën e qenit Dr. Dre, dhe këtë unë e vlerësoj. Nuk do të kishte Snoop pa Dre. Së bashku, ne krijuam magji në studio dhe bashkëpunimet tona kanë lënë një gjurmë të qëndrueshme në botën e muzikës”,- tha Snoop.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb