Arrestohet një 65-vjeçar në Kuçovë.

NJOFTIMI I POLICISE
Në zbatim të planit të masave, të hartuar në kuadër të megaoperacionit kombëtar “Sundimi i ligjit”, për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, si dhe bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kuçovë kapën dhe vunë në pranga shtetasin e shpallur në kërkim Izet Marra, 65 vjeç, banues në fshatin Kozare. Gjykata e Apelit e Tiranës, me vendimin e datës 28.03.2024, e ka dënuar këtë shtetas, me 8 muaji burgim, për veprën penale “Deklarata të rreme përpara Prokurorit”.

-Nga të njëjtat shërbime u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin B. S., 70 vjeç, banues në Berat, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka goditur me send të fortë, një 52-vjeçar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: