Forcat e armatosura iraniane kanë marrë urdhër të mobilizohen.

Mohammad Bagheri, shefi i shtabit të forcave të armatosura iraniane, ka lëshuar një urdhër i cili specifikon se çdo kapacitet i ushtrisë, Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike (IRGC) dhe forcave të zbatimit të ligjit të përdoren për të gjetur helikopterin.

“Forcat e armatosura, ushtria, IRGC dhe komanda e policisë janë të pranishme në zonë që nga momentet e para”. citohet të ketë thënë ai për Agjencinë e Lajmeve Tasnim.

Ekipet janë dërguar në vendin e “uljes së vështirë” të helikopterit, por përpjekjet e tyre janë prekur nga mjegulla dhe shiu i dendur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: