Italia do të fillojë përgatitjet për Europianin e verës së ardhshme, pas një fushate kualifikuese mjaft të vështirë. Grupi i Euro 2024 për Axurrët duket sa interesant aq edhe kompleks, pasi ekipi i Spalletit do të përballet me Shqipërinë në Dortmund, Spanjën në Gelsenkirchen dhe Kroacinë në Leipzig.

Italia duhet të zhvillojë dy ndeshje miqësore në mars me kundërshtarë të nivelit të lartë në Shtetet e Bashkuara, pasi kjo është mënyra më e mirë për të qenë në formë për Europianin.

Kush do të sfidojë përfaqësuesen e njohur? Përveç një mes Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara, për të justifikuar udhëtimin jashtë shtetit, zgjedhja varion midis Kolumbisë, Uruguait, Austrisë, Serbisë, Hungarisë, Republikës Çeke dhe Skocisë.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb