Belind Këlliçi, në fjalën e tij nga protesta që po mbahet para Bashkisë Tiranë, i ka bërë thirrje prokurorëve të SPAK dhe kreut të Prokurorisë së Posaçme Altin Dumani të tregojnë se janë prokurorë të shtetit.

Ai u shpreh se protestat do të vijojnë dhe se demokratët nuk do të dorëzohen pavarësisht presioneve.

“Mirënjohje për qytetarët që janë pjesë e protestës që theu rekorde, është e 13 në radhë.

Me talljen që Veliaj iu bën SPAK dhe Dumanit. Ka hyrë në histori si personi që ka shkelur e rrëzuar reformën në Drejtësi.
Tha takova kolegët e mi në SPAK, me sjelljen e tyre prokurorët treguan se janë punonjës të Veliajt.
Paratë Veliaj ia çon grua dhe dajës së gruas së tij.
Altin dil deklarohu, ose lexo sahatin e ujit aty ku punon ose je prokuror e shtetit. 170 ditë kryetari i opozitës në arrest pa fakte, ndërsa një hajdut si Veliaj është i lirë.
Ne nuk do të tërhiqemi pavarësisht presioneve”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: