Benjamin Netanyahu iu nënshtrua një operacioni për hernie, ndërhyrje që u krye me anestezi të përgjithshme. Do të kthehen në punë “shumë shpejt”, tha ai gjatë një konference për shtyp në Jerusalem në të cilën siguroi se ushtria izraelite – duke marrë parasysh apelet e komunitetit ndërkombëtar – është e gatshme të veprojë në Rafah, duke siguruar evakuimin e popullsisë civile dhe shpërndarja e ndihmave humanitare.

“Do të duhet kohë, por do të bëhet”, tha Netanyahu, duke përsëritur se batalionet e Hamasit në Gaza do të eliminohen. Në krye të qeverisë së përkohshme gjatë operacionit të hernies do të jetë zëvendëskryeministri dhe ministri i drejtësisë Yariv Levin.

Kryeministri 74-vjeçar izraelit i ishte nënshtruar një operacioni hernie në vitin 2013. Vitin e kaluar atij iu implantua një stimulues kardiak.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb