Tite përfundoi aventurën e tij në krye të Brazilit pas disfatës në Botërorin e Katarit. Sulmuesi i Selecciaos, Neymar ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku falënderon trajnerin për kontributin e dhënë gjatë gjithë kësaj periudhe.

“Para se të takoheshim personalisht, kemi luajtur shumë herë kundër njëri-tjetrit dhe mund t’ju them? Mendova se ishe shumë i bezdisshëm! Sepse keni krijuar një ekip për të më shënuar, keni bërë gjithçka për të më fituar dhe madje keni folur keq për mua. Por fati është qesharak, apo jo? Të vendosi ty si trajnerin e tim dhe mua si numrin 10 i juaji. Të kam njohur si trajner dhe e dija që ishe shumë i mirë, por si person je SHUMË MË MIRË!

Unë vij këtu hapur për t’ju falënderuar për gjithçka, të gjitha mësimet që na keni dhënë … dhe ishin kaq shumë.Faleminderit, profesor Tite, për të gjithë mësimin…dhe nëse ka një frazë që nuk do ta harroj kurrë, ajo është se duhet të jemi të fort mendërisht dhe ne do të duhet të jemi! Një përqafim i madh dhe faleminderit” – Shkruajti ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NJ ?? (@neymarjr)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: