Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vizituar shkollën e rindërtuar “Dan Bajrami” në Gjorem të Laçit.

Rama ka vijuar edhe në këtë shkollë me traditën e basketbollit duke luajtur për disa momente me nxënësit që gjeti në fushë.

Ai gjithashtu ka marrë nga nxënësit e shkollës një dhuratë simbolike që ishte një rrënjë ulliri. Rama e mirëpriti dhuratën dhe premtoi se do e vendosë tek kryeministria.

Po ashtu ajo i la dhe porosi nxënësve të shkollës ”Këta çunat vendosini në rresht”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb