Hapet konkursi kombëtar i Gjuhës Shqipe për shkollat 9-vjeçare në të gjithë vendin. Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama përmes një postimi në ‘Facebook’.

Shpallja e datës së konkursit u bë në ditën ndërkombëtare të Gjuhës Amtare.

“🇦🇱Në Ditën e Gjuhës Amtare, nga “Mësonjëtorja e Parë” në Korçë, shpallim datën e Konkursit Kombëtar të Gjuhës Shqipe, i shumëpritur në të gjitha shkollat 9-vjeçare nga veriu në jug🦅
Suksese❤️”, shkruan Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: