Sulmuesja e kombëtares shqiptare, Megi Doçi, ka debutuar  si futbolliste e Gallatasarajit në kampionatin turk të futbollit për femra.

Lojtarja e cila finalizoi vetëm pak ditë më parë transferimin e saj nga radhët e Vllaznisë te klubi turk, shihet si një afrim shumë cilësor për këtë skuadër dhe nuk ishte rastësi që u aktivizua menjëherë si titullare edhe pse kishte pak ditë që kishte nisur punën në klubin e ri.

Një debutim që rezultoi i suksesshëm për ekipin e femrave të Gallatasarajit, i cili mposhti me shifrat 1-0 Fatih Vatan Spor, duke vazhduar kështu garën në distancë me Fenerbahçen për vendin e parë në renditje. Të dy skuadrat kanë nga 43 pikë pas 17 javësh dhe janë pretendentet kryesore për titullin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: