Pas barazimit në derbi, Dinamo ka marrë një fitore të madhe 2-0 ndaj Laçit. Nga një gol për secilën pjesë mjaftoi për skuadrën dinamovite, për të marrë 3 pikë të rëndësishme.

Pjesa e parë u vulos nga një gol i Andonit, ndërsa goli i qetësisë erdhi vetëm në fundin e takimit me Bardhin.

Me këtë rezultat, ekipi i Mehmetit e sheh veten në vendin e pestë. Shumë larg pritshmërive kurbinasit, vetëm vendi i shtatë për ta.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: