Mrekullitë ekzistojnë, por nuk ishte ky rasti. Shqipëria largohet  nga Euro 2024 si vend i fundit, me 3 gola të shënuar dhe 5 gola të pësuar. Pas sfidës me Spanjës, të humbur 1-0, mediat e huaja kanë nxituar për të bëjë titujt respektiv.

“Marca”: Me Dani Olmon, nuk ka rezervime

“AS”: Golazo, të plotë dhe në pritje

“The Sun”: Torres shënon golin e shpejtë të fitores dhe spanjollët e dytë lundrojnë në 16 më të mirat

“Guardian”: Goditja e pjesës së parë nga Ferran Torres i sjell Spanjës me rotacion fitoren kundëre Shqipërisë

“Tuttosport”: Spanja e mbykll me pikët e plota, Ferran Torres eliminon Shqipërinë

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb