Persona të armatosur kanë sulmuar qytetin Tsafe, që ndodhet në shtetin nigerian Zamfara, duke vrarë një nga komandantët e shërbimit rajonal të sigurisë, si dhe një zyrtar të qeverisë lokale.

“Së bashku me vrasjen e dyfishtë, terroristët morën peng 14 punëtorë që po ndërtonin një autostradë,” citoi gazeta nigeriane Premium Times.

Sulmi në Tsafe erdhi më pak se 24 orë pas një sulmi tjetër në shtetin Zamfara, në të cilin persona të armatosur vranë 11 persona dhe morën peng 20 të tjerë në fshatin Gidan Zuma.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb