Motra e Pëllumb Metës, Lutfie Muka, është rikthyer sërish me rrëfimin e saj në emisionin “Me zemër të hapur” në News24, për moderatoren Evis Ahmeti.

Ajo tha se dhe vajza e madhe e vëllait të saj është ndarë nga burri, pas ngjarjes së rëndë, duke iu bashkuar kështu nënës, Blerina Metës.

“Vajza e madhe është divorcuar. Ajo ka mbajtur krahun e nënës së vetë. Ajo ka thënë; dua të iki te mami, te gjyshi. Kur e pashë dje, nuk di shyqyr që më ka mbajtur Zoti mendjen. Se gjithë ajo tragjedi, se pranoj dot më. Se më duket sikur akoma vazhdojnë të hapin varre të reja. Më ka revoltuar shumë dëshmia e Baftjarit, babait të Blerinës, që e kishte pritur vdekjen e Pëllumbit.”, tha ajo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb