Përurohet sot baza e re e NATO-s, në Kuçovë. Siç shihet nga pamjet, baza vjen me një infrastrukturë të re.

Në këtë bazë ajrore taktike të NATO-s janë instaluar stacioni i kontrollit tokësor për dronët e njohur si Blloku Taktik 2.

Baza pritet të inaugurohet sot me praninë e përfaqësuesve të NATO-s dhe autoriteteve shqiptare.

Të pranishëm në ceremoni kanë qenë kryeministri Edi Rama, presidenti Bajram Begaj dhe ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: