Ka nisur gjykimi i dy personave të nacionalitetit serb, Z.K. dhe D.M., të akuzuar për krime lufte në Vushtrri.

Ata akuzohen se si pjesëtarë të forcave policore serbe kanë kryer sulme ndaj popullsisë civile në Vushtrri.

Ndër tjerash, akuzohen edhe për vrasje në fshatin Reznik.

Prokuroria Speciale i ka ngritur aktakuzë atyre më 15 maj.

Të dy janë në paraburgim që nga 20 shtatori i vitit të shkuar

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: