Një anije tregtare me një ekuipazh prej gjashtë vetësh është fundosur mëngjesin e sotëm në Detin Marmara, në jug të Stambollit, njoftuan autoritetet turke.

Anija tregtare 69 metra, e cila po transportonte ngarkesa të thata, lëshoi ​​një sinjal shqetësimi pak pas orës 06:30 ndërsa ndodhej jashtë ishullit Imrali, i cili ndodhet rreth 50 kilometra larg brigjeve të Stambollit, theksoi Ministria Turke e Transportit.

Sipas autoriteteve, anija tregtare me flamur turk ndaloi transmetimin në orën 07:12 me orën lokale.

Tre anije të rojes bregdetare turke janë vendosur në zonë, por nuk kanë mundur ta lokalizojnë anijen. Aty pranë u gjet një jelek shpëtimi bosh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: