Në deklaratën e Ministrisë së Transporteve, thuhet se komunikimi me radio është ndërprerë menjëherë pas nisjes së avionit nga aeroporti i Nsimalenit në mesditë.

Në deklaratë, thuhet se avioni u rrëzua me 11 personel në një zonë pyjore në vendndodhjen Nanga-Eboko, rreth 130 kilometra në veri të Yaounde.

Në deklaratë, ku thuhet se ekipet e kërkim-shpëtimit ishin gati të arrinin në zonën ku u rrëzua avioni, dhe u bënë thirrje banorëve të rajonit për t’i ndihmuar.

Mësohet se avioni po transportonte ndihma humanitare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb