Susan Somers humbi betejën e saj të gjatë me kancerin vetëm një ditë para ditëlindjes së saj të 77-të. Aktorja vdiq të dielën herët në mëngjes.

Në një deklaratë zëdhënësi i saj tha: “Susan Somers ndërroi jetë paqësisht në shtëpi në orët e para të 15 tetorit. Ajo i mbijetoi një forme agresive të kancerit të gjirit për më shumë se 23 vjet.”

“Susan ishte e rrethuar nga burri i saj i dashur, Alan Hamel, djali i saj, Bruce dhe familja e saj e ngushtë.”

Përfaqësuesi i aktores vuri në dukje se familja e saj kishte planifikuar të mblidhej të hënën, që do të ishte ditëlindja e saj e 77-të.

Suzanne Somers ishte një aktore, autore, këngëtare dhe biznesmene amerikane. Ajo lindi më 16 tetor 1946 në San Bruno, Kaliforni, SHBA. Somers u bë më e njohur për rolet e saj televizive, veçanërisht si Chrissy Snow në serialin popullor të viteve 1970 Three’s Company. Ky rol i veçantë e bëri atë një figurë të shquar në kulturën pop amerikane në atë kohë.

Susan Somers luajti në 100 episode të sitcom Three’s Company

Përveç karrierës së saj të aktrimit, Somers ka shkruar disa libra, duke përfshirë libra për shëndetin, duke u fokusuar shpesh në tema të tilla si fitnesi, ushqimi dhe mjekësia alternative. Ajo ishte gjithashtu e njohur për përfshirjen e saj në promovimin e produkteve të shëndetit dhe mirëqenies, më së shumti makinerinë ushtrimore ThighMaster.

Gjatë viteve, Suzanne Somers është përfshirë në sipërmarrje të ndryshme biznesi, duke përfshirë zhvillimin dhe tregtimin e produkteve të kujdesit të lëkurës dhe bukurisë, suplementeve ushqimore dhe artikujve të tjerë të lidhur me shëndetin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb