Forcat izraelite kanë sulmuar Libanin jugor, duke vrarë një person dhe duke plagosur disa të tjerë, sipas zyrtarëve lokalë të shëndetësisë. Sipas informacioneve, shumica e të plagosurve janë civilë.

Dy nga të nëntë të plagosurit janë në gjendje të rëndë për jetën.

Si pasojë e sulmit, janë raportuar dëme gjithashtu edhe në spital.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: