Të gjithë delegatët u ngritën në këmbë, duke përfshirë edhe zëvendësambasadorin e SHBA

Këshilli i Sigurimit i OKB-së mbajti sot një minutë heshtje në kujtim të presidentit iranian Ebrahim Raishi dhe ministrit të Jashtëm të Iranit, të cilët humbën jetën në rrëzimin e helikopterit me të cilin po udhëtonin.
SA “shpreh ngushëllimet dhe solidaritetin e saj për familjet e tyre dhe popullin e Republikës Islamike të Iranit”, tha ambasadori i Mozambikut Pedro Comisario Afonso, president i SA.
Më pas të gjithë delegatët u ngritën në këmbë, duke përfshirë edhe zëvendësambasadorin e SHBA Robert Wood, duke mbajtur një minutë heshtje.

Burimi: APE-BPE

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: