Tifozët bardheblu të Tiranës kishin zgjedhur një banderolë simbolike për t’u paraqitur para ndeshjes me Partizanit në shkallët e stadiumit ”Air Albania”.

Këtë vit KF Tirana shënon 100 vjetorin, pasi u krijua më 15 gusht 1920 si Shoqata Sportive Agim fillimisht dhe më pas si ekipi i futbollit që ka përfaqësuar kryeqytetin.

”Një shekull” ishte banderola gjigande bardheblu që kishin vendosur të shpalosnin tifozët në tribunën veriore të stadiumit të ri kombëtar.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb