Sërish sulm me dronë në një rafineri të dytë të naftës në Rusinë jugore, sipas zyrtarëve lokalë.

Droni u rrëzua në uzinën Ilsky herët këtë mëngjes, por asnjë infrastrukturë nuk u dëmtua, tha selia operative e Territorit të Krasnodarit.

Një shpërthim i kontrolluar u krye në dronin e rënë, shtoi ai. Më parë, zyrtarët rusë thanë se një dron goditi rafinerinë Afipsky, vetëm 15 milje larg, duke shkaktuar një zjarr.

Uzinat ndodhen afërsisht 50 milje në lindje të portit të Detit të Zi të Novorossiisk, një nga portat më të rëndësishme të eksportit të naftës në Rusi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: