Ky është Antonis Steve Dimopoulos, avokati greko-amerikan që shkëlqen në Las Vegas. I licencuar për të ushtruar profesionin e tij në Florida dhe Michigan, si dhe Nevada, Dimopoulos ka ndërtuar firmën e tij me afro 20 bashkëpunëtorë dhe është i specializuar në rastet e lëndimeve personale dhe dëmshpërblimeve. Në fakt, ai ka rikuperuar miliona dollarë në total pagesat dhe dëmet për klientët e tij paditës.

Sipas faqes së internetit të firmës së tij, ai ka fituar një reputacion për të qenë në gjendje të trajtojë me sukses edhe dëmtimet personale më të vështira dhe komplekse dhe pretendimet për vdekje të gabuara, duke përfshirë edhe raste që avokatët e tjerë i kanë refuzuar.

Një nga veçoritë e tij janë reklamat kinematografike, të cilat shpesh bëhen virale dhe mund të shihen më poshtë:

Megjithatë, duket se atij i pëlqen veçanërisht shfaqja e pasurisë. Në Instagram ai tregon super makinat e tij, festat që merr pjesë, pijet dhe orët e shtrenjta që blen dhe sigurisht… femrat.

Padia kundër Formula 1

Një nga rastet më të publikuara që ai ka trajtuar është ai kundër Formula 1.

Përmes zyrës së greko-amerikanit, rreth 35,000 njerëz ngritën një padi kolektive kundër Çmimit të Madh të Las Vegas, kur disa teste përfunduan shumë herët, se sa ishte planifikuar dhe disa që kishin blerë bileta të shtrenjta u lanë në ajër.

Zyrtarët e garës që atëherë kanë ofruar një zbritje prej 200 dollarësh në dyqanin zyrtar të dhuratave, por vetëm për ata që mbanin bileta për një natë të enjten dhe jo ata që kishin marrë një “paketë” gjithë-ditore.

Firma ligjore e Dimopoulos ngriti një padi kundër Çmimit të Madh të Las Vegas dhe pronarit të tij, Liberty Media, në gjykatën shtetërore të Nevadës, duke kërkuar të paktën 30,000 dollarë dëmshpërblim për çdo person që kishte një biletë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: